Namų kvapai – kodėl ir kaip naudoti namų kvapus su lazdelėmis

0
Share

Namų aromatas – svarbi interjero detalė, kurianti jaukią atmosferą ir suteikianti norimą nuotaiką. Namų kvapai su lazdelėmis yra vienas geriausių būdų sukurti ilgai išliekantį aromatą be jokių pastangų. Priešingai negu aromatinių žvakių, kvapų su lazdelėmis nereikia prižiūrėti, jie skleidžia aromatą ilgą laiką ir palengva, o jo intensyvumą galima lengvai reguliuoti. Kviečiame sužinoti, kaip tinkamai naudoti šį metodą ir pripildyti savo namus malonaus aromato.

Kodėl verta rinktis lazdeles?

Aromatinės žvakės yra tiesiog nuostabios, o vaško kubeliai leidžia eksperimentuoti kuriant savo aromatą, tačiau abu šie metodai turi esminį trūkumą – jiems reikalinga nuolatinė priežiūra. Be to, ne visose patalpose galima uždegti ugnį. Antra vertus, tokie aromatai yra santykinai trumpalaikiai, jie gana greitai išsisklaido.

Namų kvapai su lazdelėmis yra puiki alternatyva kuriant ilgalaikį namų aromatą. Juos sudaro vadinamasis difuzorius – indas su kvapiaisiais aliejais, natūralios daugiapluoštės medienos lazdelės. Daug dėmesio skiriama ne tik pačiam aromatui, bet ir namų kvapo išvaizdai. Tai puiki interjero detalė, kurianti stilingą įvaizdį. Lazdelės įgeria kvapiąsias medžiagas ir judant oro srautams jas palaipsniui išgarina į aplinką. Tai puikus metodas kurti ilgalaikį namų kvapą, kuriuo galima mėgautis ištisus mėnesius. Vadovaujantis patarimais lengvai rasite namų kvapui tinkamą vietą namuose ir galėsite pamiršti apie jo priežiūrą, o aplinka visada maloniai kvepės.

Kad namų kvapai su lazdelėmis atskleistų visus savo privalumus…

Naudoti šį aromatizavimo metodą iš tikrųjų paprasta, tačiau norint pasiekti geriausių rezultatų, rekomenduojame vadovautis šiais patarimais:

 • Namų kvapo indą pastatykite toje patalpos vietoje, kurioje vyksta judėjimas. Taip oro srautai geriau pasiskirstys ir aromatas pasklis visur. Tai gali būti centrinė kambario dalis netoliese durų – taip aromatas pasitiks vos įėjus į patalpą. Galvokite apie namų kvapą su lazdelėmis kaip apie gėlių puokštę, juk eidami pro gėles užuodžiame jų aromatus.

 • Jei norite suintensyvinti aromatą, kartas nuo karto apverskite lazdeles. Tai galima daryti kasdien arba kas keletą dienų – priklausomai nuo to, kokio intensyvumo aromato pageidaujate. Apverčiant lazdeles taip pat galima pamaišyti aromatą, kad jis geriau pasiskirstytų inde. Tiesa, prisiminkite, kad kuo dažniau lazdeles vartysite, tuo greičiau aromatas garuos. Apverčiant lazdeles elkitės atsargiai ir visada nušluostykite difuzorių popierine šluoste – aromatai yra gaminami aliejaus pagrindu, todėl jo lašeliai gali pakenkti baldų išvaizdai.

 • Aromato intensyvumą taip pat galite reguliuoti keisdami lazdelių skaičių – kuo daugiau lazdelių, tuo daugiau aromato jos išgarina. Keisdami lazdeles elkitės atsargiai, atlikite tai virš šiukšliadėžės ar kriauklės, panaudotas lazdeles kruopščiai nušluostykite popierine šluoste ir pašalinkite kvapiųjų aliejų likučius.

 • Jei dažnai apverčiate lazdeles, namų kvapo indą geriausia laikyti ant stiklo ar keramikos paviršiaus – kvapiųjų aliejų lašai jam nepadarys žalos, juos lengvai pašalinsite popierine šluoste. Elkitės itin atsargiai su mediniais paviršiais, nes aromatiniai aliejai gali pakeisti jų išvaizdą. Namų kvapus galima derinti su įvairiais padėkliukais, lėkštelėmis ar kitomis interjero detalėmis ir sukurti nepakartojamą kūrinį, kuris papuoš namus.

 • Ilgesniam laikui išvykstant iš namų (pavyzdžiui, atostogauti), nepamirškite apversti namų kvapo lazdelių – taip sugrįžus pasitiks malonus aromatas. Taip pat galite lazdeles apversti ir prieš pat atvykstant svečiams, tai sukurs intensyvesnį ir ryškesnį aromatą.

 • Jei įsigijote aromato papildymą, senąjį difuzorių gerai išplaukite muiluotu vandeniu ir kruopščiai išskalaukite, leiskite indui visiškai išdžiūti. Tik tada užpildykite jį aromatu – taip kvapas atskleis savo originalias natas ir tolygiau pasiskirstys. Taip pat nepamirškite atnaujinti ir lazdelių, nes ant jų besikaupiančios dulkės stabdo difuzijos procesą. Niekada nenaudokite tų pačių lazdelių skirtingiems namų kvapams, nes tai gali lemti nepageidaujamus aromato derinius.

 • Ieškantys originalumo, gali namų aromatui naudoti savo sukurtą indą. Tai turėtų būti nelaidus skysčiui, neporėtos medžiagos indas su siauru kakliuku (pavyzdžiui, vyno butelis ar pan.). savo indą galite dekoruoti pagal savo skonį, teliks įsigyti namų aromatą ir lazdeles.

 • Koks skaičius lazdelių reikalingas patalpai aromatizuoti, lemia jos dydis. Vonios kambaryje dažniausiai pakanka kelių lazdelių, o svetainėje galima naudoti 5 ar daugiau lazdelių, priklausomai nuo kambario dydžio. Pernelyg intensyvus aromatas gali erzinti, be to, namų kvapas greitai išsinaudos.

Kiek laiko gali būti naudojami namų kvapai su lazdelėmis?

Gamintojas paprastai nurodo preliminarų namų kvapo naudojimo laiką, kuris skiriasi priklausomai nuo aromatinių aliejų kiekio, indo talpos. Vis dėlto namuose yra daugybė veiksnių, kurie veikia difuzijos procesą ir lemia, kiek ilgai galėsime mėgautis aromatu. Sužinokite apie juos ir įvertinkite:

 • Kondicionavimo sistema suintensyvina oro srautų judėjimą tarp patalpų ir lauko. Oras patalpoje nuolat intensyviai atnaujinamas, todėl namų kvapas juntamas silpniau, o naudojant daugiau lazdelių jo intensyvumui padidinti, yra greičiau išgarinamas.

 • Patalpų temperatūra taip pat lemia difuzijos procesą. Kuo karščiau, tuo greičiau garuoja aromatas, o namų namų kvapas greičiau išnaudojamas. Atsižvelgiant į sezoniškumą reikėtų keisti lazdelių skaičių – vasarą namams aromatizuoti jų reikės mažiau.

 • Mažas oro srautų judėjimas patalpose vyksta, jei jos nuolat yra izoliuotos: nevarstomos durys, langai. Taip oras yra vienoje vietoje ir aromatas negali pasklisti po visą patalpą. Dėl to visada parinkite namų kvapo difuzoriui vietą, kurioje vyksta oro srautų mainai.

 • Užteršta aplinka, pavyzdžiui, pastačius namų kvapo difuzorių prie atviro lango, sugers aromatą ir jis nepripildys patalpos. Be to, taip aromatas greitai išsinaudos dėl pernelyg intensyvių oro srautų. Palangė taip pat netinka namų kvapams su lazdelėmis, nes čia temperatūra paprastai yra žemesnė nei kitose patalpos vietose ir taip aromatas tarsi „užrakinamas“.

 • Sausas oras patalpose yra žalingas ne tik mūsų organizmui, bet ir namų aromatui – kai sausa namų kvapo dalelės negali sklisti kartu su oro srautais, todėl aromatas nepasiskirsto visoje patalpoje, neatskleidžia savo natų.

 • Naudojant rekuperacinę sistemą patalpų oras nuolat yra atnaujinamas šviežio oro srautais, todėl namų kvapas bus juntamas švelniau, gali greičiau išgaruoti.

 • Itin didelėse erdvėse oro srautų judėjimas yra ribotas, todėl verta naudoti keletą difuzorių su tuo pačių aromatu, taip geriau atsiskleis jo natos. Svarbu niekada nemaišyti skirtingų aromatų toje pačioje patalpoje, nes sumišęs kvapas gali būti nemalonus.

Vadovaukitės šiomis taisyklėmis ir lengvai susikursite savo mėgstamą namų aromatą. Atraskite 360 Wishes asortimentą, kuriame – natūralūs namų kvapai su lazdelėmis ir kiekviename interjere puikiai derantys difuzoriai. Leiskitės į nepakartojamų atradimų kupiną kvapų pasaulį!

Related Posts
Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *