Kas yra kvapų natos?

0
Share

Pavasaris.. Gamta jau atbudinėja. Norisi pašnekėti apie natas. Ne, ne muzikos o kvapų natas! Oras prisipildė įvairiais žiedų, bundančios gamtos kvapais. O kas yra tos natos, kuriomis dažnai būna apibūdinami kvapai?

Svarbu suprasti, kad kvapas nėra vientisas, o kinta laike. Todėl kartais tie patys kvapai praėjus tam tikram laikui kvepia visai kitaip. Kvepalus/kvapus sudaro 3 natos, kurios papildo viena kitą. Kiekvienas kvapas susideda iš viršutinės, vidurinės ir bazinių aromato natų. Pakalbėkime plačiau apie kiekvieną iš jų.

Kvepalų natos

Viršutinė nata

Dažnai ši nata dar vadinama galvos nata ar viršutinė nata. Tai pirmasis aromatas, kurį pajuntame pirmą kart užuodžiant kvapą. Taip susidarome patį pirmąjį įspūdį apie patį kvapą. Šios natos kvapas greitai išgaruoja ir yra juntamas neilgai, iki 5-30 minučių. Paprastai tai būna lengvas, bet ryškus aromatas, pvz. Citrusinis ar gėlių.

Vidurinė

Ši nata dar vadinama širdies nata. Šis natos elementai yra juntami iškart po to, kai išsisklaido viršutinės natos. Jos sudaro pačio kvapo branduolį, pagal kurį yra nustatomas pats kvapo tipas. Dažniausiai tai būna sunkesni gėlių aromatai (pvz. Rožių, jazminų).

Bazinė

Ši nata dar yra vadinama baigiamąja, žemutine. Šios natos yra svarbiausios renkantis kvapus, nuo kurių priklauso kaip kvapas veiks Jus ir aplinkinius. Šios natos kvapas atsiskleidžia vėliausiai ir išlieka ilgiausiai. Šios natos yra pagrindinė kvapinė kompozicija, kuri užtvirtina bendrą aromatą. Dažniausiai tai būna: sandalmedis, vanilė, imbieras, kedras, muskusas, gintaras, oda.

Bazinės natos: išsiskleidžia vėliausiai ir „prisiderina” prie jūsų odos. Bazinės natos yra vadinamos aromato kulminacija, kadangi jos išsilieka ilgiausiai. Aromatas pradeda ryškėti po 30—40 min. ir gali būti jaučiamas net iki 24 valandų. Bazinės aromato natos: sandalmedis, muskusas, vanilė, kedras, smilkalai, imbieras.

Parašykite komentarą

El. pašto adresas nebus skelbiamas. Būtini laukeliai pažymėti *